طراحی سایت های استاتیک

سایتهای ایستا یا استاتیک ( Static ) به سایتی گفته می شود که تغییر مداوم اطلاعات یا محتوای آنها ضروری نمی باشد . اینگونه وب سایتها معمولا تنها جهت معرفی ، کاربرد دارند. به روز رسانی محتوا به ندرت صورت می گیرد و نیازی به ارائه خدمات آنلاین در اینگونه سایتها دیده نشده است.
هزینه های طراحی وب سایت و همچنین نگهداری و به روزرسانی سایتهای استاتیک کمتر بوده و مناسب وب سایت شخصی ، شرکت و یا سازمان کوچک می باشد .
سایتهای پویا یا داینامیک قابلیت تغییر مداوم اطلاعات و محتوا را دارا هستند بطوریکه متناسب با نیازمندی ها ، طراحی و توسعه می یابند.
هزینه طراحی سایت و نگهداری اینگونه وب سایتها بیشتر بوده و بدون در نظر گرفتن توجیه مالی، ایجاد چنین سایتهایی منطقی به نظر نمی رسد.
ارائه خدماتی همچون امکان ارتباط با بینندگان از طریق فرم های خاص و یا ارائه خدمات و کالاها معمولا در این گونه وب سایت ایجاد می شود .

برای یک شرکت که دارای کالا و خدمات خاصی هست، چه نوع وب سایتی مناسب است، استاتیک یا داینامیک؟

اگر هدف از داشتن وب سایت برای این شرکت، تنها معرفی کالا و خدمات آن است، طراحی سایت بشکل استاتیک نیاز آن شرکت را برآورده می سازد، اما اگر نیاز به تغییر مداوم اطلاعات سایت، و امکان ارسال خبرنامه و یا مثلا امکان پرکردن فرمهای خاصی برای بازدید کنندگان سایت می باشد، نوع داینامیک نیاز شما را برآورده می سازد .

سفارش طراحیتگ های مطلب : , , , , , , , , , , ,